Jak si udržovat přehled o kulturním dění v našem okolí

Lidé jsou různí, zatímco někdo raději tráví svůj volný čas doma, další se rád zúčastňuje akcí ve svém okolí. Jak o těchto akcích vědět, aniž byste museli obíhat vývěsky ve vašem okolí? A jak zařídit aby vám žádná z těchto aktivit neutekla?

svatební oslava

·         Kalendář akcí

Většina měst a obcí má na svých webových stránkách uvedený takzvaný kalendář akcí, kde se dočtete, kdy se jaká akce v okolí koná. Některá města mají uvedeny jen akce na jejich území, jiná města postihují i okolní lokality a města sousedící. Nejjednodušší je si občas tyto kalendáře projít a podívat se co se ve vašem volném čase v okolí děje.

·         Sociální sítě hýbou světem

V dnešní online době mají sociální sítě obrovský význam. A výhodou je, že se díky nim dozvíte i spoustu věcí, které byste jinak museli složitě hledat. Například data a informace k akcím ve vašem okolí. Stačí sledovat skupinky ve vašem okolí a akce na vás budou vyskakovat samy. O větších akcích se dozvíte docela rychle, ty menší často zůstávají našim očím skryté. Výhodou tohoto systému je, že můžete rovnou pozvat vaše přátele a o akci jim tak dát vědět.
zeleninový špíz

·         Hlášení rozhlasu

Spoustu věcí se dozvídáme z hlášení rozhlasu v naší vesnici. A co když hlásí rozhlas v době, kdy nejste doma? Spousta vesnic i menších měst nabízí možnost informovat své občany o kulturních akcích v okolí. Většinou tak probíhá jednoduše emailem nebo SMS zprávou. Tohle je asi nejjednodušší forma, jak si pohlídat, co se ve vašem okolí děje. Jednoduše vám přijde zpráva, díky níž se dozvíte, jaké akce následují.

·         Sledujte kulturní instituce

Pokud máte v okolí divadlo nebo jinou kulturní instituci (muzeum, galerie a jiné), pak sledujte jejich program, aby vám neutekla nějaká vernisáž. Většina těchto institucí vám také může zasílat svůj program na email, takže vždy dopředu víte, co se bude následující měsíc dít.

4.3/5 - (3 votes)