Jak učinit koupelnu světlejší – tyto tipy usnadní rozjasnění koupelny bez okna

Stěny se světlým odstínem

Pravděpodobně nejdůležitější věcí, jak dostat světlo do tmavých místností, je správná barva stěny. Je pravda, že s koupelnou to není tak snadné. Jsou-li na stěnách nebo ve sprchovém koutě staré tmavé koupelnové obklady, není renovace tak rychlá. Místo dlaždic, můžete také stěny omítnout. Měli byste však mít na paměti, že povrch v oblasti stříkající vody (umyvadlo, sprcha a vana) musí být zvláště dobře chráněn. Nové obklady do koupelny nejsou možností pro každého. Zejména v nájemních apartmánech nemůžete obkládat koupelnu bez svolení pronajímatele. Ale samozřejmě existují způsoby, jak vytvořit novou koupelnu. Staré, nevzhledné dlaždice lze polepit například speciálními fóliemi. Další možností je přelakování obkladů a dlažeb.

vana v koutě

Osvětlení

Světlá zeď toho moc nezmůže, pokud se barva nerozvine správně. Pro to potřebuje světlo, člověk se musí uchýlit k umělému světlu ve formě lamp a koupelnového osvětlení. Odborníci doporučují instalaci čtyř světelných zdrojů v koupelně, ale nejméně tři jsou nutné.
Stropní světla jako obecné osvětlení:použijte mírně tmavší základní světlo tak, aby stropní světla nepřinesla do koupelny kouzlo operačního sálu.
Nástěnné a zrcadlové osvětleníjako pracovní světlo pro make-up, holení, lakování a umyvadlo.. Doporučujeme výkon osvětlení 300 až 400 luxů.
Nepřímé osvětlení jako náladové světlo:při koupání a sprchování nepotřebujeme plné osvětlení místnosti. Zde může nepřímé osvětlení poskytnout útulnou atmosféru.
Dekorační (volitelné) světlojako zvýraznění uměleckých děl, květin a dalších doplňků také vykouzlí pocit dobré atmosféry.

zrcadlo nad umyvadlem

Použijte falešné okno

Kdo nemá okno, tak si ho postaví. No ano, není to tak snadné. Pokud však instalujete “okno” přímo pod strop ze sousedního pokoje, můžete do koupelny přinést více světla. Totéž platí pro skleněné dveře s efektem matného skla.

Sprchová zástěna ze skla

V místnosti bez bez oken byste neměli ničím blokovat tu trošku světla. Proto byste se měli obejít úplně bez sprchového závěsu. Ten nejenže činí místnost ještě tmavší, ale také ji zmenší. Lepší variantou jsou sprchové kouty ze skla, které se dnes běžně používají pro moderní koupelny.

Zrcadla dají místnosti větší velikost
Osvětlení je správné, stěny jsou světlé – pak chybí jen jedna věc. Světlo se musí co nejvíce odrážet. To jde samozřejmě nejlíp se zrcadlem. Zrcadla mají nejen pozitivní vliv na jasnost v místnosti, ale také místnosti dávají větší hloubku a činí koupelny většími.

Koupelnový nábytek a doplňky

Pokud jde o design koupelny, pravidlem je, že někdy méně znamená více. V koupelně, nepoužívejte velký a tmavý nábytek nebo přetékající skříň. Ty spolknou světlo a ztmaví místnost. Nejlepší je nástěnný koupelnový nábytek a koupelnové police.

Jak můžete vidět, existuje spousta způsobů, jak rozjasnit tmavou koupelnu. Často se jedná pouze o velmi jednoduché akce, které dělají obrovský rozdíl a vytvářejí opravdovou místnost snů.

4/5 - (2 votes)
This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.