Když do života zasáhne Alzheimer


chodba, starý muž, vozík

Čas od času se do spokojených rodinných životů vkrádá zákeřná nemoc, která chod rodiny naruší a otočí o 360°. Nic s tím nenaděláte, dopředu se na to nelze připravit. Musíte ale bojovat a nevzdávat se, zůstat rodinou a postarat se o všechny členy dle svých možností.

Příkladem takové nemoci je i Alzheimerova choroba, zákeřná a plíživá. Postupně nemocného člověka připraví o všechny vzpomínky, soběstačnost i důstojnost. Tak daleko to ale zajít nemusí.

I když se dá léky nemoc mírnit, bohužel se dříve či později nevyhneme závažnějším fázím nemoci, kdy nemocný vyžaduje péči po celých 24 hodin. To však není v silách žádné rodiny a je třeba umístit člověka do domova. Ovšem už dávno to nemusí být LDN se špatnou pověstí.

mladá a stará žena, opření

Domov se specializovanou péčí

Alzheimer centrum je tu právě pro vás, pro rodiny, které svým nejbližším chtějí poskytnout láskyplnou péči po celý den. Služby poskytuje klientům s různými druhy demencí. Je nestátním zdravotnickým zařízením, neziskovou organizací.

·        Domov Zátiší
Disponuje dvěma bezbariérovými bytovými domy, vlastním parkem, celodenní péčí a profesionálními službami i společenským životem pro klienty. Nachází se v Praze – Kunraticích a k dispozici má až 155 lůžek.
 
·        Domov Pyšely
Nachází se uprostřed zámeckého areálu. Rovněž i zde jsou poskytovány profesionální služby po celých 24 hodin a možnost společenského života všech klientů. Domov disponuje 35 lůžky.
 
·        Domov Libeň
Nachází se uprostřed klidné vilové zástavby. Opět nabízí služby po celých 24 hodin a společenský život všem klientům. K dispozici má 30 lůžek.

Cílem všech služeb je poskytnout láskyplnou, profesionální a specializovanou péči po celých 24 hodin všem klientům. Dopřát klientům aktivní vyžití a společenský život a kvalitní lékařskou péči. Chceme umožnit všem uživatelům maximální důstojnost a soběstačnost, i přes veškeré potíže, které nemoc přináší.

stará žena, bílý klobouk

4.3/5 - (6 votes)