Nepřiberte o Vánocích ani kilo!

Netrpělivě se blíží čas, který je bohatý na všechny hostiny, které jsou pro něho typické. Vánoce jsou obdobím, kdy mnoho lidí zhřeší při představě – dosyta se najíst a dopřává si mnoho pochutin a jídel, které jsou bohaté na tuky, cukry a kalorie.Chcete se tomu pro změnu vyhnout? Stačí několik kroků a i po svátcích budete na stejné váze, uvidíte.
vánoční cukroví

1.     Vlastní výběr potravin– místo tradičních potravin, které se na přípravu veškerého jídla kupují, si můžete udělat vlastní a zdravější variantu toho, co tradice určují jako jídlo typické pro tyto svátky. Místo klasického bramborového salátu s majonézou, si můžete připravit variantu s jogurtem. Kapra si nesmažte, ale připravte „přírodně“ a polévku udělejte pouze na principu vývaru – žádné zásmažky!
vánoční stůl
2.     Cukroví a pečení – existuje široký sortiment vynikajících surovin, ze kterých lze připravit cukroví zdravě a chutně! Nemusíte tedy používat pouze všechny druhy cukru a jenom bílou mouku, napéct si zdravé cukroví můžete i z ořechů, celozrnné nebo špaldové mouky a sušeného ovoce. Pokud do něho přidáte i skořici a hřebíček, můžete nastartovat váš metabolismus k tomu, aby rychleji spaloval tuky. A mlsat můžete bez výčitek.
3.     Menší porce jídel– jelikož se v době Vánoc konzumuje jedno jídlo za druhým, je dost možné, že se tomu nevyhnete. Můžete však značně omezit porce, které si budete dávat na talíř a kombinovat jich s řadou jiných pochutin. V tomto případě, kdy se říká, že „méně je více“ se vám vaše hmotnost v průběhu svátků nenavýší.
vánoční trh
4.     Žádné flákání, ale pohyb den co den– i když se budete sebevíce snažit o to, abyste do sebe nedostali příliš velké množství potravin, někdy budete mít pocit nafouklého břicha i z toho mála, co sníte. Důležité je zaměřit se na to, že svátky nám nabízí i kouzlo venkovního prostředí. Zajít si můžete na vánoční trhy, procházku po okolí nebo klidně i po městě, které bude atmosférou Vánoc přímo dýchat.
5.     Omezte konzumaci alkoholu – největším problémem, díky kterému můžete vaši váhu značně navýšit je alkohol, kterého si na Vánoce dopřáváme více než dost. Obsahuje velké množství kalorií v podobě sladkého pití a při pravidelném užívání podporuje nárůst vaší váhy. Jestli si tedy na vašem zdraví a na tom, abyste příliš nepřibrali zakládáte, budete se muset jeho nadměrné konzumaci zcela jistě vzdát!

3.8/5 - (5 votes)