Nikdy nelitujte svých peněz na pojištění dovolené v zahraničí

Jediným způsobem jak chránit sám sebe a svoje blízké na dovolené, je dobře vybrat pojištění. Většinou nestojí tolik, aby to zruinovalo rodinný rozpočet, a na druhou stranu není nad to, abyste si pár dnů v klidu skutečně dostatečně odpočinuli. Můžete být sebevíce opatrní, přesto nečekané události se mohou projevit úplně jinak. Se správnou cestovní pojistkou se můžete chránit i před krachem cestovní kanceláře, což poslední dobou je častá situace. V podstatě jsou rozhodující i typy dovolených, kam budete cestovat, co zde budete dělat, to v případě i například nějakého adrenalinového nebo nebezpečného sportu. Cestovní pojištění se uzavírá na jednotlivé členy zájezdu nebo rodiny, zkrátka je v podstatě jedno, zdali se bude jednat o dítě nebo dospělou osobu.
žena a syndrom vyhoření.jpg

Na co si dát pozor

Svým způsobem uzavíráte smlouvu s pojišťovnou, která by vám měla poskytnout náhradu škody, pokud se na cestách něco přihodí, je to zkrátka taková záštita. V uzavřené ceně, která se může lišit podle typu a aktivit dovolené, se částka vztahuje na pojištění léčebných výloh, včetně úrazu a také je dobré uzavřít i odpovědnost za škodu, to hlavně když s vámi cestují malé děti. Skutečně každá destinace má nastaveny hodnoty jinak, také záleží, jak velké jsou u nich náklady na léčbu. Pokud jen mávnete rukou, že přece jste opatrní, tak se nemůže nic přihodit, tak abyste pak nebyli překvapeni, že si veškeré výlohy budete hradit sami a v některých případech se suma vyšplhá pěkně vysoko.
cestovní pojištění.jpg

Storno se dá také pojistit

Moc často se nestává, že před odjezdem se stane něco, co znění situaci. Přesto to tak může být a pak veškeré finance propadají a to skutečně v 100%. Pojistit lze za určitých podmínek i tuto oblast. Slouží pak na storno poplatky na poslední chvíli. Zpět sice nedostanete plnou částku, ale zase 80% je více, než nic. Rozhodně se vyplatí cestovní pojištění porovnat u více pojišťoven a posoudit, která je pro vás ta nejvýhodnější.

4.2/5 - (4 votes)